imieniny obchodzą: Edward, Marlena
środa, 23 października 2019 r.

Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew

Strona główna
Kategorie
Galeria

Aktualnie w galerii
znajduje się 66 zdjęć

INSPEKTOR NADZORU ROBÓT ARBORYSTYCZNYCH

Strona główna » Aktualności » INSPEKTOR NADZORU ROBÓT ARBORYSTYCZNYCH

data dodania: 2014-04-13 22:24:14

 

W dniach 11-12.04.2014r. w Badowie Górnym k/Mszczonowa, w okolicznościach budzącej się do życia przyrody, odbyło się szkolenie, którego celem było ugruntowanie wiedzy z zakresu prawa, metod pielęgnacji drzew oraz zadań i obowiązków Inspektora Nadzoru Robót Arborystycznych. Dla biorących udział w szkoleniu 46 uczestników – członków Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew, stało się ono okazją do pogłębienia i uaktualnienia wiedzy, przekazywanej przez wykładowców, z którymi na przestrzeni wielu lat przynależności do Stowarzyszenia spotykali się kandydaci INRA.

Spotkanie było miejscem wymiany doświadczeń w aspekcie zarówno teoretycznym jak i praktycznym. Po szeregu wykładów uczestnicy udali się do pobliskiej szkółki Dużych Drzew, aby na powierzchni 30ha zapoznać się ze zróżnicowanym, zarówno pod względem dużej różnorodności gatunkowej jak też gabarytowej materiałem. W terenie odbył się też pokaz prawidłowego sadzenia drzew balotowanych.

Zwieńczeniem szkolenia było wręczenie wszystkim uczestnikom dyplomów nadania uprawnień Inspektora Nadzoru Robót Arborystycznych.

Nie sposób pominąć informacji na temat atmosfery, która panowała w Badowie. Miłe przyjęcie przez Gospodarzy Folwarku Badowo udzieliło się wszystkim uczestnikom do tego stopnia, że nie chciało się opuszczać tego miejsca odjeżdżając późnym wieczorem.

czytano: 2880 razy

autor: polskiedrzewa.pl

Strona główna
Aktualności
Szkolenie "Teoretyczne i praktyczne aspekty ... Jest rzeczą bezdyskusyjną, iż drzewa w mieście powinny być chronione. Niestety, postępujący proces urbanizacji realizowany  w  oparciu o rozciągniętą w czasie procedurę ...
Konferencja KOMUNIKAT Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew na zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w dwudniowej konferencji p.n.:  „Ochrona gatunkowa roślin, zwierząt i ...