imieniny obchodzą: Dora, Maryna
piątek, 24 września 2021 r.

Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew

Strona główna
Kategorie
Galeria

Aktualnie w galerii
znajduje się 66 zdjęć

Zintegrowana metoda oceny drzew zagrażających bezpieczeństwu - warsztaty

Strona główna » Aktualności » Zintegrowana metoda oceny drzew zagrażających bezpieczeństwu - warsztaty

data dodania: 2020-01-08 00:00:00

Szanowni Państwo,

coraz więcej miast w kraju wprowadza system zarządzania drzewami oparty o kompleksowe działania w zakresie ich kształtowania, ochrony i pielęgnacji. Istotnym aspektem jest ocena stanu drzew. Diagnozę ich stanu przeprowadzają osoby z wiedzą i doświadczeniem arborystycznym. Jednakże podstawową ocenę drzew można wykonać na podstawie prostych metod wizualnych i łatwych w obsłudze narzędzi do pomiaru wad i uszkodzeń.

Na przygotowanych dla Państwa warsztatach zaprezentujemy sposób działania i możliwości zastosowania metody oceny drzew zagrażających bezpieczeństwu w aplikacji hTreeEval (Hazard Tree Evaluation)Aplikacja jest zintegrowanym systemem oceny drzew opartym o diagnozę wizualną i techniczną. Ma za zadanie ocenę zagrożenia bezpieczeństwa powodowanego przez drzewa, jakim są drzewa wywracające się i łamiące. System oceny drzew użyty w aplikacji został opracowany na przestrzeni wielu lat. Jego podstawą jest metoda WID dr inż. Edyty Rosłon-Szeryńskiej, którą zaprezentowaliśmy podczas konferencji w 2016 w Łodzi. Metoda bazuje na ocenie ryzyka wypadkowego podobnie jak przy metodach amerykańskich.

Do jej opracowania wykorzystano model drzewa logicznego, tzw. drzewo błędów (FTA) i zdarzeń (ETA), którego celem jest identyfikacja specyficznych związków pomiędzy przyczynami, a kombinacją zdarzeń, mogących mieć wpływ na stworzenie sytuacji grożącej wypadkiem i na sam proces uszkodzenia. W ciągu ostatniego dziesięciolecia metoda podlegała modyfikacjom. 

Na warsztaty będzie składała się cześć teoretyczna oraz praktyczna na terenie Instytutu Europejskiego w Łodzi. 

Warsztaty mają charakter specjalistyczny, dlatego też ilość miejsc jest ograniczona.  
Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają Członkowie MTUiOD.

Miejsce: Instytut Europejski w Łodzi
Termin: 21.02.2020 r.

Prosimy o przesłanie zgłoszenia do dnia 31.01.2020 r. na adres e-mailowy: biuro@polskiedrzewa.pl 

Koszt uczestnictwa:
- dla Członków MTUiOD - 300,00 zł + VAT = 369,00 zł brutto
- dla osób niezrzeszonych w MTUiOD - 360,00 zł + VAT = 442,80 zł brutto

Firmy, które załączą do zgłoszenia oświadczenie, że są jednostką budżetową, a warsztaty zostaną sfinansowane ze środków publicznych i że warsztaty dotyczą usług kształcenia zawodowego, będą zwolnione z podatku VAT.
Karta zgłoszenia i program w załączeniu. 

Serdecznie zapraszamy!

czytano: 3711 razy

autor: polskiedrzewa.pl

Strona główna
Aktualności
Walny Zjazd Członków MTUiOD KOMUNIKAT Koleżanki i Koledzy, w imieniu Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew, uprzejmie informuję, że  w dniu 01.10.2021 r. o ...